Bemutatkozás

A PÓSA UTCAI ÓVODA Debrecen város intenzíven fejlődő nyugati részén helyezkedik el, bevásárlóközpontok, ipari parkok, lakóparkok közelében.
Intézményünkben négy óvodai csoport fogadja a gyermekeket családias körülmények között. Csoportonként két óvodapedagógus és egy dajkanéni fogadja szeretettel a gyermekeket, továbbá 1 fő fejlesztő pedagógus és 1 fő pedagógiai asszisztens is foglalkozik velük. Munkánkat segíti még az óvodatitkár, két konyhai alkalmazott és az udvaros-karbantartó bácsi is.
Gyermekbarát csoportszobáink tágasak, világosak, berendezésük mobil, az aktuális tevékenységtől függően könnyen átrendezhető. A gyermekek méretéhez igazodó polcos bútorok lehetővé teszik, hogy a sokféle fejlesztő, foglalkoztató játék és eszköz mindig könnyen elérhető számukra, ezért minden kisgyermek saját érdeklődésének megfelelő eszközzel, játékkal foglalkozhat óvónői segítség mellett.
Pedagógiai Programunk szerint 7 tevékenységközpontban szervezzük az óvodai életet. A családi-, irodalmi-, építő-barkácsoló-, manipulációs-, vizuális-, természettudományos központok mellett homok-víz asztal biztosítja az élmény- és ismeretszerzés lehetőségeit.
Minden óvodás fontos számunkra, ezért nevük, fotójuk, életkoruk, jelük, rajzaik és munkáik, mind ott találhatóak a csoportszobák fali tablóin.

Pósa Utcai Óvoda

+36 52/478-026

posa@ovoda.debrecen.hu

4031 Debrecen Pósa utca 49.

"Debrecen Város Közoktatásáért" Díjas Intézmény